Headerbild

Kategorier

Snart drar klubbspinningen igång för säsongen

2015-11-11 i Allmänt

Den 3:e december drar klubben igång vinterträningen i form av Spinning.

Nytt för i år är att vi kommer vara vid Wellness Gym´s spinninglokal (Sannabadet) och det kommer vara helt gratis för klubbens medlemmar, vilket betyder att man varit medlem under 2015 och kommer att fortsätta vara medlem 2016 och då betalar in medlemsavgiften senast 31 januari 2016. Nya medlemmar är också givetvis välkomna men ska då betala in 2016 års medlemsavgift innan 31 januari.

Vi startar torsdagen den 3 december kl 17.30 – 18.30 och vår instruktör heter Anna Hallefors.

Det finns plats för 20 deltagare och man anmäler sig till varje pass i klubbens medlemsforum på facebook, länk till forumet där vi lägger ut ett inlägg några dagar innan varje pass och man anmäler sig där via att svara ”kommer” i kommentarsfältet. Om du/ni inte har facebook så går det att anmäla sig via sms till Anders Almhed på tfn 070-5101863, som fixar anmälan i medlemsforumet. Det är först till kvarn som gäller på platserna så det gäller att anmäla sig i tid.

 

Välkomna!

Kristinehamns CK

Adress

Kristinehamns CK - Cykel Anders Lundin, Visnumsgatan 11 68141 Kristinehamn

Kontakt

Tel: E-post: info@kristinehamnsck.se

Drivs med KlubbenOnline

Logga in